×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mroźna noc z 20 na 21 października. Nawet minus 6 st. przy gruncie

Autor: PAP 20 października 2022 14:35

Mroźna noc z 20 na 21 października. Nawet minus 6 st. przy gruncie Najzimniej będzie na północnym wschodzie. Tam lokalnie temperatura może spaść do minus 3 stopni Celsjusza, przy gruncie do minus 6 stopni. / fot. shutterstock

W czwartkowe popołudnie najcieplejszym regionem Polski z 13-15 stopni Celsjusza będzie południowy zachód. Z kolei w nocy, jak podała synoptyk IMGW Anna Woźniak, na północnym wschodzie przy gruncie temperatura może spaść do minus 6 stopni Celsjusza.

Pogoda na czwartkowe popołudnie - 20.10.2022

Jak przekazała PAP Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, czwartkowe popołudnie na ogół będzie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Do dużego może ono wzrosnąć jedynie na wschodzie.

Najcieplejszym regionem kraju będzie południowy zachód. Na jego krańcach temperatura sięgnie 13-15 stopni Celsjusza. W centrum ma być ok. 10 stopni Celsjusza, a na Suwalszczyźnie najzimniej z temperaturą ok. 8 stopni.

Jak podała synoptyk IMGW do końca dnia wiatr będzie na ogół słaby, zmienny, przechodzący w kierunki południowe.

Noc z 20 na 21 października - mgły i przymrozki 

W nocy z czwartku na piątek początkowo zachmurzenie nadal będzie małe i umiarkowane. "Dopiero w drugiej połowie nocy od zachodu zacznie ono wzrastać do dużego i nad ranem na krańcach zachodnich pojawią się opady deszczu" - przekazała synoptyk IMGW.

Lokalnie we wschodniej części kraju i na południu mogą tworzyć się mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Najzimniej będzie na północnym wschodzie. "Tam lokalnie temperatura może spaść do minus 3 stopni Celsjusza, przy gruncie do minus 6 stopni. W centrum te wartości będą wynosić ok. 1 stopnia i tutaj także możliwy jest spadek temperatury przy gruncie, nawet do minus 2 stopni Celsjusza" - powiedziała Woźniak.

Natomiast w zachodniej części kraju będzie cieplej - od 3 do 5 stopni Celsjusza.

Na wschodzie wiatr będzie słaby, południowo-wschodni, natomiast na zachodzie wzmocni się do umiarkowanego. Powieje głównie z południa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI