Mróz wraca do Europy; w Polsce pierwsze przymrozki już w piątek

Autor: www.fanipogody.pl 22 kwietnia 2021 10:15

Mróz wraca do Europy; w Polsce pierwsze przymrozki już w piątek Możliwe są przymrozki w nocy z piątku na sobotę/fot. shutterstock.com

Według serwisu fanipogody.pl  na koniec kwietnia wystąpi mróz w Polsce i Europie. Od środowego popołudnia w Polsce zacznie robić się chłodniej. Możliwe są przymrozki w nocy z piątku na sobotę. Gdzie na koniec kwietnia wystąpi mróz w Polsce i Europie?

Serwis fanipogody.pl informuje, że do Europy napływa chłodne i arktyczne powietrze które wiąże się z kolejną falą przymrozków. Spadki temperatury dotkną przede wszystkim mieszkańców południa Niemiec, czy Alp. W tych ostatnich mróz osiągać możne nawet -16 stopni. Mróz najprawdopodobniej tym razem oszczędzi mieszkańców wschodniej Francji.

W środę znad Skandynawii i Bałtyku chłodna masa powietrza dotrze także do naszego kraju. Przyniesie ono ochłodzenie, którego kulminacja nastąpi w weekend. 

Pierwszą nocą, gdzie w górach pojawi się mróz, a na nizinach możliwe są przymrozki jest noc z piątku na sobotę. Wtedy to temperatura w górach spadnie do -4 stopni. Największe szanse na przymrozki na nizinach wystąpią w północnej części kraju. Kolejne dni również przyniosą w Polsce nocne przymrozki. Jak choćby noc z poniedziałku na wtorek, gdzie prócz przymrozków w wielu miejscach kraju temperatura spaść może do nawet -4 stopni. Przy gruncie spadki temperatury mogą być jeszcze większe.

Temperatury spadną poniżej zera również w Czechach, na Ukrainie, w Rosji, czy Białorusi. Podobnie jak w Polsce nie będzie to mróz siarczysty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI