×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mróz w nocy. Nawet do -16 st. C.

Autor: PAP 07 lutego 2023 20:30

Mróz w nocy. Nawet do -16 st. C. Mróz w nocy. Nawet do -16 st. C/ fot.shutterstock.com

Noc z wtorku na środę będzie mroźna. Najzimniej, jak powiedział PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak, będzie w rejonach podgórskich. Tam temperatura spadnie nawet do minus 16 stopni Celsjusza. W środę więcej słońca. Słaby śnieg tylko na wschodzie kraju.

W nocy z wtorku na środę na ogół zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, jedynie na zachodzie kraju okresami małe. W Tatrach nadal pogodnie.

"We wschodniej połowie kraju oraz w centrum prognozujemy słabe opady śniegu. Lokalnie utworzą się mgły marznące ograniczające widzialność do ok. 200 m" - przekazał Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Gdzie będzie najzimniej?

Noc będzie mroźna. "Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od minus 8 stopni do minus 3 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie nad samym morzem, tam ok. minus 1 stopnia. Natomiast najzimniej ma być w rejonach podgórskich. Tam od minus 16 stopni do minus 11 stopni Celsjusza" - podkreślił Walczak, informując o wydanych przez IMGW ostrzeżeniach dla obszarów podgórskich Karpat i Sudetów przed silnym mrozem.

Wiatr na ogół będzie słaby, zmienny.

W środę można spodziewać się już więcej słońca. Zachmurzenie będzie na ogół małe i umiarkowane, duże pojawi się jedynie miejscami.

Rano mogą utrzymywać się jeszcze stopniowo zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 m.

"Słaby, wręcz symboliczny śnieg możliwy jedynie na wschodzie kraju" - zaznaczył synoptyk IMGW.

Temperatura maksymalna wyniesie od ok. minus 3 stopni Celsjusza na południowym wschodzie kraju do 2 stopni Celsjusza na plusie na zachodzie i na Wybrzeżu. W rejonach podgórskich Karpat, zwłaszcza na Podhalu, będzie zimniej. Tam w najcieplejszym momencie dnia zaledwie ok. minus 6 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Jedynie nad samym morzem porywisty, z kierunków południowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI