Minister rolnictwa Bawarii: jeśli wilki powodują szkody, powinny być szybko eliminowane

Autor: PAP 09 sierpnia 2021 13:42

Michaela Kaniber, piastująca z ramienia partii CSU funkcję ministra rolnictwa Bawarii, domaga się ochrony pastwisk i „usuwania wilków z obszarów, na których wyrządzają szkody” – podała niemiecka agencja dpa.

Minister przy okazji swojej środowej wizyty w alpejskiej gminie Unterwossen w regionie Chiemgau stwierdziła, że jeśli wilki powodują szkody w chowie bydła i owiec, powinny być szybko eliminowane.

Ochrona stad zasadniczo rozumiana jest jako budowa ogrodzeń, ale ta na obszarze alpejskich hal jest wyjątkowo czasochłonna. Kaniber dodała, że "rozprzestrzenianiu się wilków należy przeciwdziałać merytoryczną i wolną od emocji dyskusją" oraz działaniami dalekimi od "histerii Czerwonego Kapturka".

Minister zauważyła, że rekompensaty wypłacane rolnikom wskutek utraty zwierząt hodowlanych zaatakowanych przez wilki nie są w stanie zrównoważyć pozamaterialnych strat.

Wilk szary jest na obszarze Bawarii gatunkiem ściśle chronionym.

Zgodnie z danymi ministerstwa rolnictwa w Bawarii działa około 1400 alpejskich pastwisk. Od dziesięcioleci w Bawarii odbywa się tzw. główna inspekcja pastwisk alpejskich, podczas której politycy są zaznajamiani z sytuacją w rolnictwie regionu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI