McDonald’s wspiera populację pszczół (wideo)wirtualnemedia.pl - 28 maja 2019 09:59


McDonald's razem z agencją reklamową NORD DDB otworzył w Szwecji swój najmniejszy na świecie lokal, w którym schronienie znalazły pszczoły. Akcja zwraca uwagę na spadającą populację tych owadów na świecie - podaje serwis wirtualnemedia.pl.

McHive to najnowszy fast food McDonald's, stworzony z okazji Światowego Dnia Pszczoły. Chociaż z daleka wygląda jak miniaturka lokalu popularnej sieci, to tak naprawdę jest domem dla tysięcy pszczół. Wewnątrz umieszczono stojaki dla owadów.

Co ciekawe, na dachach innych McDonald'sów w Szwecji instalowane są ule dla pszczół. Dzięki miejskim pasiekom te pracowite owady mają szansę na przetrwanie. Dane są alarmujące - przez ostatnie 25 lat w części Europy populacja pszczół spadła nawet o 75 proc.

- Mamy wielu naprawdę oddanych franczyzobiorców, którzy przyczyniają się do naszej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dobrze, że wykorzystujemy nasz potencjał, by rozpowszechnić tak niesamowity pomysł, jak instalowanie uli na dachach - mówi Christoffer Rönnblad, dyrektor marketingu McDonald’s w Szwecji.

{youtube;W0LnCS08w3Q}