×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mazowieckie: Pożar hali z maszynami i nawozami. Straty sięgają blisko 5 mln zł

Autor: farmer.pl 11 lutego 2021 13:17

Mazowieckie: Pożar hali z maszynami i nawozami. Straty sięgają blisko 5 mln zł Do pożaru doszło w miniony poniedziałek w jednym z gospodarstw na Mazowszu, Fot. PSP Ostrów Maz.

Na blisko 5 mln zł szacowane są wstępnie straty, powstałe wskutek pożaru hali magazynowej w gospodarstwie na Mazowszu. Spłonęły maszyny i nawozy - informuje farmer.pl.

Tragedia miała miejsce w poniedziałek, około godz. 14, w gospodarstwie we wsi Pieńki Wielkie, w gminie Andrzejewo, w powiecie ostrowskim (woj. mazowieckie). Pożar strawił halę, w której stały wszystkie maszyny, zapewniające utrzymanie rodzinie.

Do akcji gaśniczej skierowano 7 zastępów strażaków z PSP w Ostrowi Mazowieckiej, OSP Andrzejewo, OSP Szulborze Koty i OSP Zaręby Kościelne. W chwili dotarcia strażaków pożar był już jednak mocno rozwinięty. Żywioł zdążył wewnątrz strawić warte kilkadziesiąt tysięcy złotych nawozy, oraz maszyny o łącznej wartości około 4 mln zł. Z wnętrza płonącego obiektu ratownicy wyciągnęli jednego z członków rodziny, który usiłował gasić ogień. Mężczyzna zatruł się dymem i został przewieziony do szpitala.

Według strażaków przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie w instalacji jednego z ciągników, od którego zapaliła się reszta maszyn.

Więcej w serwisie Farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI