×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Maska od Ursusa C-330 przerobiona na stolik barowy

Autor: Farmer.pl 12 lutego 2021 13:42

Maska od Ursusa C-330 przerobiona na stolik barowy Maska od Ursusa C-330 przerobiona na stolik barowy; fot. materiały prasowe

Artysta z Olsztyna wymyślił nietypowe zastosowanie dla maski ciągnika rolniczego Ursus C-330. Wykorzystał ją jako bazę do skonstruowania… stolika barowego.

Popularne „trzydziestki” w dalszym ciągu dzielnie służą w wielu gospodarstwach, a wielu rolników dodatkowo darzy je olbrzymim sentymentem. Wykorzystać ten fakt postanowił Mariusz Zieliński, projektując i wykonując nietuzinkowe meble.

Obserwując projekty artysty można by zadać pytanie, dlaczego postawił on akurat na elementy pochodzące z leciwego Ursusa?

– Odpowiedź jest bardzo prosta, zależało mi na promowaniu naszych polskich produktów, które wciąż są bardzo mocno rozpoznawalne w kraju i na świecie. Na dobrą sprawę podobny projekt mógłbym wykonać przy użyciu maski zagranicznego ciągnika, ale wtedy taki mebel poza walorami użytkowymi nie prezentowałby naszego, polskiego dziedzictwa kulturowego, na którym mi zależało – zaznacza Zieliński.

Pan Mariusz jest pierwszą osobą, która postanowiła dać nowe życie masce ciągnika rolniczego Ursus C-330. Dokładnie ten element zdaniem twórcy idealnie pasował do jego projektu pod względem kształtów oraz wymiarów.

Następnie rozpoczęła się żmudna praca polegająca najpierw na doprecyzowaniu samej wizji, a następnie jej zrealizowaniu. Jak tłumaczy autor w przypadku pierwszego projektu prace trwały łącznie prawie pół roku. Kolejne realizacje ze względu na zdobyte doświadczenie były już nieco krótsze, a samą pracę z pewnością ułatwiała pasja artysty do przywracania przedmiotom ich pierwotnego blasku.

Jak dotąd powstało zaledwie kilka mebli w postaci mini-barków. Jeden z nich bazuje na klasycznej, żółtej masce Ursusa C-330, która została poddana renowacji. Na jej wierzchu zamontowany został szklany blat oraz tłumik ze stali nierdzewnej. Smaczku dodają również oryginalne i działające lampy.

Więcej na Farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI