Marzec będzie deszczowy. Susza ustąpi?

Autor: www.twojapogoda.pl / www.sadyogrody.pl 12 marca 2020 08:31

Marzec będzie deszczowy. Susza ustąpi? Luty okazał się wilgotnym miesiącem, podobnie zapowiada się marzec, co jest bardzo dobrą wiadomością w obliczu wielomiesięcznej suszy. / fot. shutterstock

Luty okazał się wilgotnym miesiącem, podobnie zapowiada się marzec, co jest bardzo dobrą wiadomością w obliczu wielomiesięcznej suszy. Prognozy na kolejne miesiące również są coraz bardziej optymistyczne - informuje twojapogoda.pl.

Początek marca przynosi nam sporo opadów. Dotychczas największe ilości wody spadły na południowym wschodzie, miejscami przekraczające 30 mm. Norma marcowych opadów została więc w tych miejscach przekroczona. Padać nie przestanie, wręcz przeciwnie, największe deszcze są jeszcze przed nami.

W perspektywie następnego tygodnia najczęściej i najmocniej padać będzie na zachodzie, północy i w centrum kraju. Spadnie tam od 10 do 20 mm deszczu, a miejscami nawet do 30 mm. Słabiej popada w województwach południowych, gdzie sumy opadów nie będą przekraczać 10 mm.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę prognozę na 2 tygodnie, to okazuje się, że najwięcej popada na zachodzie, południu i w centrum, gdzie możemy oczekiwać nawet 30-50 mm deszczu. Nadal najmniej padać będzie na wschodzie i północnym wschodzie, do 20 mm.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI