Małopolskie będzie wspierać 18 projektów dot. ochrony pszczół

Autor: PAP 09 maja 2022 13:46

Małopolskie będzie wspierać 18 projektów dot. ochrony pszczół Małopolskie będzie wspierać 18 projektów dot. ochrony pszczół/ fot.shutterstock.com

18 projektów mających na celu wsparcie ochrony pszczół oraz środowiska, w którym żyją te owady, otrzyma dofinansowanie z budżetu województwa małopolskiego w ramach programu "Małopolska Pszczoła". W sumie przeznaczono na ten cel 450 tys. zł.

W ramach projektów, która otrzymały dofinansowanie zostaną wykonane m.in. liczne zasiewy i nasadzenia roślin miododajnych na obszarach ogólnodostępnych. Będą również organizowane zajęcia edukacyjne i promujące wiedzę o roli pszczół w środowisku naturalnym i potrzebie ich ochrony.

Wsparcie uzyskały także inicjatywy, których celem jest popularyzacja dobrych praktyk służących pszczołom. Ich uczestnikami i odbiorcami będą przede wszystkim mieszkańcy województwa małopolskiego.

Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka ocenił, że tylko poprzez systematyczne działania możemy osiągnąć cel, jakim jest odpowiedzialna troska o środowisko naturalne.

"Dzięki zadaniom realizowanym od 2018 r. w ramach konkursu zwiększa się świadomość mieszkańców Małopolski na temat dobrych praktyk i nawyków, które sprzyjają rozwojowi populacji pszczół. Wszystkie te inicjatywy wpływają korzystnie na środowisko i podnoszą jakość naszego życia" - podkreślił Smółka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI