Malinowa edukacja w przedszkolach- warsztaty promujące zdrowe odżywianie

Autor: PR 22 listopada 2022 11:53

Malinowa edukacja w przedszkolach- warsztaty promujące zdrowe odżywianie Malinowa edukacja w przedszkolach- warsztaty promujące zdrowe odżywianie/ fot. materiały prasowe

Dzielnicowe Dni Dobrego Jedzenia w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy odbyły się w tym roku przy wsparciu producentów i projektu „Czas na polskie superowoce!”. Dzięki producentom wszystkie dzieci miały okazję spróbować jesiennych polskich malin oraz porównać owoce świeże i liofilizowanych.

Organizatorem finału było Przedszkole nr 123 „Ocean marzeń”, a uczestnikami dzieci reprezentujące aż 23 placówki.

- Nasze przedszkole jest dumnym gospodarzem tego wydarzenia. Promujemy zdrowe jedzenie wśród najmłodszych, dobre nawyki żywieniowe, w tym regularność posiłków. Obok informacji o korzyściach ze zdrowego odżywiania czy konsekwencjach złej diety, integrujemy wszystkie przedszkola dzielnicy Targówek - mówi Małgorzata Kubiak Dyrektor Przedszkola nr 123 „Ocean Marzeń”.

Zdrowe nawyki od najmłodszych lat

- Dzieci zdobywają wiedzę w sposób ciekawy, uczestnicząc w warsztatach, wspólnych zabawach, a także dzięki przygotowanych przez uczestników stoiskach. W tym roku hasło przewodnie to „Na zdrowie i przeciw chorobie”. Dzieci dowiedziały się, że odporności nabywają właśnie dzięki spożywaniu ziół i owoców jagodowych. Jak co roku impreza była udana i doceniona przez wszystkich, którzy wspierają idee „edukacji przez dobrą zabawę” - dodaje Małgorzata Kubiak.

Dzieci wraz ze swoimi rodzicami tworzyli edukacyjne spektakle i wystawy produktów. Były owocowe przetwory – malinowe, musy, galaretki, aroniowe dżemy, borówkowe konfitury, truskawkowe koktajle, była żurawina i sok z czarnego bzu.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki w postaci szklanych hermetycznych pojemników, w których znajdowały się maliny. Każde dziecko otrzymało również „Truskawkę” - zabawkę sensoryczną, przedszkola pamiątkowe dyplomy.

- Bardzo się cieszymy z uczestnictwa w warsztatach dla najmłodszych promujących zdrowe odżywianie. Wierzymy, że już od przedszkolaka warto budować świadomość, że to co naturalne jest bardzo zdrowe i ma wpływ na naszą aktywność, witalność, energię do działania- mówił Tomasz Duda, producent liofilizowanych m.in. malin, truskawek, borówek, chrupiących zdrowych przekąsek z owoców z własnych upraw. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI