Lubuskie: skradziono 71 uli wraz rodzinami pszczelimi

Autor: TVN 24 26 marca 2021 16:16

Lubuskie: skradziono 71 uli wraz rodzinami pszczelimi Z trzech pasiek w powiecie żagańskim (woj. lubuskie) skradziono 71 uli / fot. shutterstock

Z trzech pasiek w powiecie żagańskim (woj. lubuskie) skradziono 71 uli wraz rodzinami pszczelimi. Okoliczności nietypowej kradzieży badają policjanci - informuje TVN24.

- Do komendy w Żaganiu wpłynęły łącznie trzy zawiadomienie dotyczące kradzieży uli wraz z rodzinami pszczelimi. Do tych zdarzeń doszło w trzech różnych pasiekach. Łącznie skradziono 71 uli – informuje Arkadiusz Szlachetko, rzecznik tamtejszej policji. 

Wśród poszkodowanych jest Łukasz Górnicki, który posiada wędrowną pasiekę. Na sezon zimowy swoje ule ustawił w miejscowości Pożarów w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 295. - W nocy z poniedziałku na wtorek nieznani sprawcy około godz. 1 w nocy ukradli mi około 20 uli. Zorientowałem się dopiero nad ranem i to pomimo tego, że mam w ulach nadajniki GPS – opowiada pan Łukasz dla TVN24.

Właściciel od razu zgłosił sprawę policji. Nadajniki GPS z pasieki wskazywały nową lokalizację. Niestety, gdy funkcjonariusze sprawdzili ten trop, okazało się, że we wskazanych miejscach złodzieje tylko rozmontowali ule. 

Wstępnie straty w trzech pasiekach oszacowano na ponad 50 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI