×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: Agrounia okupuje budynek Urzędu Wojewódzkiego

Autor: PAP 01 grudnia 2022 14:30

Lublin: Agrounia okupuje budynek Urzędu Wojewódzkiego Lublin: Agrounia okupuje budynek Urzędu Wojewódzkiego/ fot.shutterstock.com

Rolnicy z Agrounii weszli w czwartek do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak powiedział dziennikarzom, że nie zamierzają wychodzić.

Agrounia okupuje budynek Urzędu Wojewódzkiego

Rzecznik KWP w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek potwierdził PAP, że w czwartek do budynku Urzędu Wojewódzkiego weszli przedstawiciele Agrounii i po rozmowie z wojewodą oznajmili, że zamierzają tam zostać. Jak dodał, urząd jest otwarty, trwają negocjacje, policjanci są na miejscu i zabezpieczają zdarzenie.

W czwartek ok. godz. 11 lider Agrounii Michał Kołodziejczak zorganizował przed urzędem konferencję prasową poświęconą cenom kukurydzy, pszenicy, rzepaku i sprowadzaniu do Polski zbóż z Ukrainy.

Kilkudziesięciu protestujących zakleiło sobie usta taśmą, stało z flagami Agrounii i transparentami. Na czas konferencji na schodach urzędu uczestnicy postawili kilka worków z kukurydzą, które potem zabrali. Po konferencji weszli do urzędu a Kołodziejczak udał się do gabinetu wojewody lubelskiego Lecha Sprawki.

Po spotkaniu powiedział dziennikarzom, że "nie zamierzamy stąd wychodzić, jeżeli ta sprawa nie zostanie rozwiązana". "Ja z delegacją, która siedzi w środku nie zamierzamy wychodzić i będziemy prosić o wsparcie tych, którzy tutaj są" - dodał mówiąc o uczestnikach manifestacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI