Lubelskie: Zarzuty dla pijanego traktorzysty, który staranował radiowozy

Autor: PAP 26 sierpnia 2021 10:18

Lubelskie: Zarzuty dla pijanego traktorzysty, który staranował radiowozy Są zarzuty dla pijanego traktorzysty, który staranował dwa policyjne radiowozy/ fot. pixabay

Są zarzuty dla 41-letniego mężczyzny, który podczas ucieczki skradzionym ciągnikiem rolniczym staranował dwa radiowozy. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Policja z Opola Lubelskiego poinformowała w środę, że pijany 41-latek z gminy Poniatowa (Lubelskie) w minioną niedzielę uciekając skradzionym ciągnikiem rolniczym usiłował zepchnąć z drogi ścigający go radiowóz, a później z impetem uderzył w tył drugiego. Trzech policjantów trafiło z obrażeniami do szpitala. Mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów.

"41-letni mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się na polecenie funkcjonariuszy, kradzież ciągnika, uszkodzenie dwóch policyjnych radiowozów oraz narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu czterech policjantów, z których troje wskutek doznanych obrażeń zostało przewiezionych do szpitala" - poinformowała aspirant sztabowy Edyta Żur, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Decyzją Prokuratora Rejonowego w Opolu Lubelskim, 41-latek został objęty policyjnym dozorem.

"Oznacza to, że trzy razy w tygodniu musi stawiać się na komendzie i potwierdzać swoją obecność" - dodała Żur.

Mężczyzna był uprzednio karany za przestępstwa przeciwko mieniu i groźby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI