Lubelskie: W nocy pijany jeździł ciągnikiem samoróbką, bez świateł

Autor: PAP 27 kwietnia 2021 12:02

Lubelskie: W nocy pijany jeździł ciągnikiem samoróbką, bez świateł Lubelskie: 38-latek w nocy jeździł ciągnikiem samoróbką bez włączonych świateł / fot. shutterstock

3,5 promila alkoholu w organizmie miał 38-latek, który w nocy jeździł ciągnikiem samoróbką bez włączonych świateł po ulicach Frampola (Lubelskie). Miał też orzeczony prawomocny zakaz kierowania pojazdami. W ciągniku był pasażer, również pijany.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło w poniedziałek przed północą we Frampolu na ulicy Zakościele. "Policjanci zauważyli kierowcę ciągnika rolniczego typu SAM (samoróbka), który kierował bez wymaganych przepisami świateł" - poinformowała we wtorek młodszy aspirant Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Zatrzymany do kontroli kierowca to 38-letni mieszkaniec gminy Dzwola (powiat janowski). Był pijany - przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu.

Jak się okazało, mężczyzna ma też orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

"Jakby tego było mało, wiózł pasażera, 42-letniego mieszkańca tej samej gminy. Mężczyzna był także nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu" - zaznaczyła Klimek.

38-latek będzie odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Jak poinformowała Klimek, mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI