Lubelskie: W całym regionie IMGW przewiduje burze z gradem

Autor: PAP 26 lipca 2021 11:51

Lubelskie: W całym regionie IMGW przewiduje burze z gradem Na Lubelszczyźnie IMGW przewiduje burze z gradem/ fot. shutterstock

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla wszystkich powiatów województwa lubelskiego. Porywy wiatru mogą osiągnąć 80 km/h. W regionie obowiązuje również ostrzeżenie przed upałami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem na całej Lubelszczyźnie. Zjawiska przewidywane są od godz. 14 w poniedziałek do godz. 2 w nocy z poniedziałku na wtorek.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie w przypadku kumulacji opadów do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad" - podano w komunikacie.

Do godz. 9 w poniedziałek nie odnotowano jeszcze żadnych burz nad Lubelszczyzną. Rano deszcz padał w okolicach Lublina, Chełma i Zamościa.

IMGW wydał również alert drugiego stopnia przed upałami dla wszystkich powiatów województwa lubelskiego. Upalna pogoda prognozowana jest do godz. 18 we wtorek. Temperatura maksymalna w dzień ma wynieść od 28 do 31 st.C, natomiast minimalna temperatura w nocy będzie wahać się od 17 do 19 stopni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI