Lubelskie: Utrudnienia na drogach z powodu protestów rolnikówPAP - 21 października 2020 12:26


Na kilku drogach krajowych w woj. lubelskim rolnicy prowadzą w środę protesty przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Protestujący blokują drogi albo spowalniają ruch przemieszczając się powoli w kolumnach ciągników.

Jak informują policja i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, kolumny ciągników z małą prędkością jadą m.in. drogami krajowymi: nr 12 między Chełmem a miejscowością Stołpie, nr 48 w rejonie miejscowości Moszczanka, nr 63 w okolicy miejscowości Stok (między Łukowem a Radzyniem Podlaskim), nr 74 w miejscowości Annopol (między mostem na Wiśle a centrum Annopola).

Ciągniki blokują też przejazd przez rondo na DK 19 w miejscowości Łucka pod Lubartowem. Blokowana jest też DK 76 na skrzyżowaniu z drogą powiatową w miejscowości Sięciaszka Pierwsza, między Łukowem a Stoczkiem Łukowskim. Zablokowana została również DK nr 2 w miejscowości Zaścianki między Siedlcami a Białą Podlaską.

Na blokadach rolnicy co pewien czas przepuszczają oczekujące pojazdy. W miejscach utrudnień policja wyznaczyła objazdy drogami lokalnymi.