Lubelskie: Ukradł ciągnik rolniczy i uszkodził policyjne radiowozy

Autor: PAP 23 sierpnia 2021 14:11

Lubelskie: Ukradł ciągnik rolniczy i uszkodził policyjne radiowozy W trakcie pościgu uciekający ciągnikiem nietrzeźwy mężczyzna uszkodził policyjne radiowozy/ fot. pixabay

Zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego w Kolonii Niezabitów (gm. Poniatowa) policjanci dostali w niedzielę. W trakcie pościgu uciekający ciągnikiem nietrzeźwy mężczyzna uszkodził dwa policyjne radiowozy.

W niedzielę około godziny 22 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego w Kolonii Niezabitów (gm. Poniatowa). Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce uzyskali informację, że osoba, która ukradła ciągnik jeździ nim po okolicznych polnych drogach.

Jak poinformowała w poniedziałek asp. szt. Edyta Żur, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim 41-latek jadący ciągnikiem widząc policjantów nie zamierzał się zatrzymać, zaczął uciekać drogami gruntowymi i dojechał do Niezabitowa.

"W Niezabitowie na asfaltowej drodze jeden z patroli wyprzedził ciągnik, drugi w trakcie wyprzedzania został zepchnięty przez ciągnik na pobocze, po czym kierujący ciągnikiem mężczyzna z całym impetem wjechał w tył radiowozu jadącego przed nim" - powiedziała Żur.

Mężczyzna został zatrzymany, miał 1,7 promila alkoholu. W pościgu udział brały 3 patrole policji.

"Mężczyzna ma teraz kłopoty, bo nie dość, że jechał po pijanemu, ukradł ciągnik, nie zatrzymał się do kontroli, to jeszcze dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy" - dodała Żur.

Ciągnik o wartości około 75 tys. zł wrócił do właściciela.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI