Lubelskie: Policja zatrzymała pijanego traktorzystę; miał 4 promile alkoholu

Autor: PAP 11 sierpnia 2021 13:20

Lubelskie: Policja zatrzymała pijanego traktorzystę; miał 4 promile alkoholu Lubelskie: Policja zatrzymała pijanego traktorzystę; miał 4 promile alkoholu/ fot. shutterstock.com

Zatrzymany na terenie gminy Annopol (Lubelskie) traktorzysta miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Według ustaleń policji, 57-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. W związku z trwającymi pracami polowymi, policja apeluje o rozwagę.

Do zdarzenia doszło we wtorek popołudniu w jednej ze wsi w gminie Annopol. Podczas, gdy policjanci ruchu drogowego kontrolowali inny pojazd, wyminął ich ciągnik rolniczy, niemal uderzając w oznakowany radiowóz. Funkcjonariusze ruszyli za traktorem, jednak kierujący mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania.

"Mundurowi zajechali więc w dogodnym momencie drogę, wtedy mężczyzna zjechał na posesję. Kiedy doszło do otwarcia drzwi kabiny, kierowca Ursusa niemal osunął się z niej bezwładnie w stronę czekających już na zewnątrz policjantów" - przekazał w komunikacie mł. asp. Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Jak dodał, po wielu próbach kontaktu udało się ustalić tożsamość 57-latka, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Gdy policjanci chcieli dokonać sprawdzenia stanu trzeźwości, mężczyzna niespodziewanie zaczął stawiać opór, konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego. "Jak się okazało, 57-latek miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Teraz odpowie przed sądem za swoje zachowanie" - wyjaśnił Cieliczko.

Policja apeluje o rozwagę, rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. W związku z trwającymi pracami polowymi, na drogach pojawia się dużo pojazdów rolniczych. "Poruszanie się nimi wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia. Ważne jest sprawdzenie ich sprawności technicznej przed wyjazdem, w szczególności świateł, układu hamulcowego i kierowniczego, posiadanie trójkąta dla pojazdów wolnobieżnych" - dodał Cieliczko.

Ponadto, nie wolno przewozić osób na wysokich ładunkach, należy uważać na osoby będące w pobliżu, szczególnie dzieci. Policja przypomina również, że trzeźwość jest jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI