Lubelskie: Mandaty za kradzież pietruszki

Autor: PAP 15 października 2020 14:43

Lubelskie: Mandaty za kradzież pietruszki Dwie mieszkanki gminy Hrubieszów zostały ukarane mandatami po 500 zł, za nocną kradzież pietruszki /fot.shutterstock.com

Dwie mieszkanki gminy Hrubieszów (Lubelskie) zostały ukarane mandatami po 500 zł, za nocną kradzież pietruszki z jednego z pól. Jedna z kobiet schowała się przed policją w budzie dla psa.

Do kradzieży doszło w środę w nocy, przed godziną 22, na jednym z pól na terenie gminy Hrubieszów. "Straż Graniczna pełniąca służbę na tym terenie dostrzegła na kamerze termowizyjnej osoby biegające po polu i zbierające do worków pietruszkę" - poinformowała w czwartek w komunikacie prasowym asp. szt. Edyta Krystkowiak z Komedy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Funkcjonariusze zauważyli także samochód osobowy, a obok niego mężczyznę. "Kiedy podeszli do niego, aby spytać, co tu robi o tak późnej porze, osoby z pola zaczęły uciekać" - dodała Krystkowiak.

Według dotychczasowych ustaleń 38-letni mężczyzna z żoną i teściową przyjechali tam nocą, aby ukraść warzywa. On miał stać "na czatach", a kobiety zabierać pietruszkę z pola.

Jedną z uciekających kobiet - 36-latkę - dogonił właściciel pola, który zobaczył całe zajście. Kobieta próbowała się schować na polu za słupem. "Druga z pań, 53-latka, okazała się o wiele bardziej pomysłowa, ponieważ schowała się w budzie dla psa stojącej na jednej z miejscowych posesji. Kiedy funkcjonariusze ją tam znaleźli, pies stał na zewnątrz, przywiązany na łańcuchu" - podała Krystkowiak.

Wartość skradzionej pietruszki oszacowano na kwotę około 30 zł. Obie kobiety - mieszkanki gminy Hrubieszów - które dokonywały kradzieży, zostały ukarane mandatami karnymi w wysokości 500 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI