Łódzkie: ŁKA dowiezie bezpłatnie mieszkańców regionu na dożynki w Rogowie

Autor: PAP 17 sierpnia 2021 13:24

Łódzkie: ŁKA dowiezie bezpłatnie mieszkańców regionu na dożynki w Rogowie Łódzka Kolej Aglomeracyjna dowiezie bezpłatnie mieszkańców regionu na dożynki w Rogowie/ fot. Miłosz Maślanka

Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) przygotowała specjalną ofertę na Wojewódzkie Święto Plonów, które zaplanowano w niedzielę w Rogowie (Łódzkie). Regionalny przewoźnik zapewni mieszkańcom całego regionu i turystom bezpłatny przejazd na to wydarzenie.

Jak poinformowała kolejowa spółka, ŁKA zapewni w tym dniu 45 połączeń do i z Rogowa oraz dodatkowe pociągi z Łowicza i Sieradza. Ponadto, między dworcem PKP w Rogowie a terenem imprezy zorganizowana zostanie bezpłatna komunikacja autobusowa.

Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać mieszkańcy regionu oraz turyści, którzy na Wojewódzkie Święto Plonów będą chcieli dostać się koleją. Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy uzyskać bezpłatny bilet ŁKA lub ŁKA Sprinter w relacji do i z Rogowa. Bilety są dostępne m.in. w kasach biletowych, biletomatach stacjonarnych oraz sklepach internetowych, a dodatkowo w niedzielę będzie można nabyć je u obsługi pociągu lub w biletomacie mobilnym.

Wszystkie informacje, w tym regulamin oferty oraz rozkład jazdy pociągów, są dostępne na stronie internetowej: lka.lodzkie.pl/dozynki2021.

Tegoroczne Wojewódzkie Święto Plonów odbędzie się w niedzielę na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Uroczystości rozpoczną się w południe mszą świętą, następnie zaplanowano obrzędy i korowód dożynkowy. Będą też występy zespołów ludowych, pieśni i tańca oraz koncerty Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów i Zakopower.

Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje dla rodzin, m.in. strefę zabaw i animacji, konkursy, warsztaty, degustacje potraw regionalnych. Dożynkom wojewódzkim będzie towarzyszył piknik rodzinny - Lato z funduszami unijnymi. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI