Łódzkie: Do 10 lat więzienia grozi zatrzymanym podpalaczom stodoły

Autor: PAP 16 sierpnia 2021 12:49

Łódzkie: Do 10 lat więzienia grozi zatrzymanym podpalaczom stodoły W gminie Zduny w pow. łowickim spłonęła stodoła, w której znajdowała się słoma oraz maszyny rolnicze/ fot. unsplash

Dwóch sprawców podpalenia stodoły zatrzymali policjanci z Łowicza (Łódzkie). Jak tłumaczyli, zrobili to z powodów osobistych, których policja nie ujawniła. Podpalaczom grozi nawet do 10 lat więzienia.

Do pożaru zabudowań gospodarczych na jednej z posesji w gminie Zduny w pow. łowickim doszło w miniony piątek przed godz. 1 w nocy.

Spłonęła stodoła, w której znajdowała się słoma oraz maszyny rolnicze. Właściciel ocenił straty na około 300 tysięcy złotych.

"Po zakończonej akcji gaśniczej policjanci przystąpili do ustalenia okoliczności i przyczyn pożaru. Przesłuchiwali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Z ich ustaleń wynikało, że doszło do celowego podpalenia gospodarstwa" - wyjaśniła rzeczniczka łowickiej policji kom. Urszula Szymczak.

Dodała, że działania kryminalnych doprowadziły do zatrzymania następnego dnia dwóch podejrzewanych sprawców - 29-latka z powiatu łowickiego i 33-letniego łowiczanina. Przedstawiono im zarzut sprowadzenia pożaru zagrażającego mieniu w dużych rozmiarach. Wobec 33-latka prokurator zastosował dozór policyjny. Wobec młodszego z nich prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

"Z ustaleń wynika, że 29-latek dopuścił się czynu z przyczyn osobistych. Sąd aresztował go na 3 miesiące" - przekazała kom. Szymczak.

Za spowodowanie pożaru grozi kara do 10 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI