Lider AgroUnii inwigilowany Pegasusem

Autor: www.sadyogrody.pl 26 stycznia 2022 09:11

Lider AgroUnii inwigilowany Pegasusem Michał Kołodziejczak, lider AGROUnii / fot. PTWP

Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii miał być kolejną osobą inwigilowaną przy użyciu systemu szpiegującego Pegasus w Polsce - poinformował John Scott-Railton, ekspert Citizen Lab.

Citizen Lab poinformował o kolejnych osobach, które miały być inwigilowane za pośrednictwem oprogramowania Pegasus. Podsłuchiwany miał być między innymi Michał Kołodziejczak z AGROunii. 

Michał Kołodziejczak skomentował sprawę inwigilacji Pegasusem na facebookowym profilu AgroUnii. - Dostałem pełen raport. Włamań było co najmniej kilka. Weszli w telefon zwykłego człowieka, który tworzy ruch społeczny od zera. Okazało się, że w moim telefonie było użyte oprogramowanie za duże pieniądze, służące do walki z terroryzmem. Oni weszli w telefon zwykłego rolnika, który działa, rozmawia z rolnikami, organizuje spotkania. Dzisiaj już nie mamy wątpliwości, że PiS wie jakie są problemy polskiej wsi bo podsłuchiwali mój telefon, którego używam od dłuższego czasu. Dzisiaj w Polsce już nikt nie może czuć się bezpiecznie - mówił. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI