Liczba użytkowników portalu SadyOgrody.pl przekroczyła 221 tysięcy!www.sadyogrody.pl - 03 czerwca 2019 15:13


Portal SadyOgrody.pl, należący do Grupy PTWP, zanotował w maju br. historyczny rekord w postaci 221 tys. unikalnych użytkowników. Czytelnicy chętnie czytali artykuły m.in. na temat uprawy i sprzedaży truskawek, skutków wiosennych anomalii pogodowych na plony owoców i warzyw oraz zabiegów agrotechnicznych w sadach.

Portal SadyOgrody.pl jest źródłem najbardziej aktualnych informacji dotyczących rynku owoców i warzyw – ich cen, przetwórstwa, porad z zakresu nawożenia, ochrony roślin oraz technik sadowniczo-ogrodniczych. Regularnie na jego łamach pojawiają się artykuły dotyczące dopłat i dotacji dla rolników oraz zmian legislacyjno-prawnych.

W maju br. czytelnicy portalu sięgali przede wszystkim po informacje dotyczące niepewnych szacunków zbiorów owoców i warzyw związanych z wiosennymi przymrozkami, suszą, a później podtopieniami oraz idących za tym przewidywań cenowych oraz zaleceń agrotechnicznych. Uwagę skupiały także doniesienia o sytuacji na rynku pracy i problemach z pozyskaniem pracowników sezonowych. Na przestrzeni ostatniego miesiąca w dziale „Agrotechnika” zamieszczono szereg porad, m.in. o zwalczaniu parcha i szkodników w sadach jabłoniowych czy też aktualne zalecenia odnośnie ochrony roślin jagodowych przed chorobami. Na wzrost oglądalności wpłynęły również unikalne badania cen hurtowych truskawek, obrazujące aktualne trendy w nadchodzącym sezonie. Czytelnicy docenili nasze serwisy specjalne: "Sad Praktyczny", "Praca w ogrodnictwie" oraz uruchomiony we współpracy z firmą Syngenta - "Uprawa jagodowych w praktyce".

W kolejnych tygodniach zaproponujemy czytelnikom wiele równie ciekawych artykułów oraz wywiadów z przedstawicielami branży. Nadal będziemy monitorować ceny owoców sezonowych, a w dalszej kolejności – jabłek, gruszek, a także warzyw. Będziemy na bieżąco informować o możliwościach sprzedaży tych surowców, o nowych rynkach eksportowych oraz cenach. Zapytamy naukowców z dziedziny ogrodnictwa o zalecenia agrotechniczne dla upraw, a urzędników i ekspertów – o możliwe ułatwienia w pozyskaniu pracowników sezonowych i uproszczenia rachunkowości w gospodarstwach.

Na łamach SadyOgrody.pl wkrótce pojawi się również informacja o V edycji konferencji „Sady i Ogrody”, która odbędzie się 7 listopada w Warszawie. Gośćmi wydarzenia będą eksperci rynkowi, prezesi czołowych polskich grup producenckich oraz naukowcy z dziedziny warzywnictwa i sadownictwa.

Serwis ma również swój profil w serwisach społecznościowych:

Facebook

Instagram

Twitter