Kujawsko-pomorskie: Zarzuty za nielegalne składowanie odpadów

Autor: PAP 04 marca 2021 15:09

Dwóm mężczyznom, na których terenie w gminie Dąbrowa Biskupia, były pryzmy rozdrobionych elementów z tworzyw sztucznych, przedstawiono zarzuty składowania odpadów sposób zagrażający środowisku - poinformowała w czwartek asp. szt. Izabella Drobniecka z KMP w Inowrocławiu.

W związku z informacjami, że w jednej z miejscowości gminy Dąbrowa Biskupia są nielegalne składowiska odpadów, działania podjęli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wraz z inspektorami ochrony środowiska. Na polu, należącym do dwóch mężczyzn, było kilkanaście pryzm o łącznej powierzchni prawie 1000 m kw.

"Policjanci ustalili, że właściciele terenów mieli skorzystać z rzekomej oferty zakupu nawozu ekologicznego. Tymczasem na ich teren zostały przywiezione tony odpadów zawierające rozdrobnione elementy z tworzyw sztucznych. Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska określiła, że taki skład odpadów może zagrażać środowisku, a dokładne ocena będzie możliwa po przebadaniu pobranych próbek odpadów" - zaznaczyła asp. szt. Drobniecka.

Podejrzani są 46-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego i 38-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, na których terenie były składowiska. Zarzucono im, że wbrew przepisom ustawy o odpadach składowali je w sposób zagrażający środowisku. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie podejrzanych wartości 610 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI