Które owoce najchętniej spożywali Polacy we wrześniu?

Autor: www.sadyogrody.pl 30 września 2021 14:56

Które owoce najchętniej spożywali Polacy we wrześniu? Jakie owoce najchętniej spożywano we wrześniu?/ fot. shutterstock

Po historycznym rekordzie borówki w sierpniu - ponad połowa Polaków jadła je w dniu poprzedzającym badanie - najpopularniejszym superowocem jest malina. Najpopularniejszym owocem we wrześniu były jabłka (87%), śliwki (66%) i gruszki (49%).

Najpopularniejszym owocem we wrześniu były jabłka. Ich konsumpcję w tygodniu poprzedzającym badanie deklaruje prawie dziewięciu na dziesięciu Polaków (87%).

Najpopularniejsze owoce września

Na drugim miejscu wśród polskich owoców znalazły się śliwki, które jadła ponad połowa (66%) badanych. Spożycie śliwek jest wyższe niż w sierpniu br. (o 14 p.p.). 49% Polaków na początku września jadło gruszki. To mniej niż przed rokiem (o 2 p.p).

We wrześniu wzrosło spożycie jabłek z 80% do 87% oraz jeżyny z 18% do 22%. Spadek odnotowały: czerwona porzeczka (o 9 p.p.), maliny (o 6 p.p.), truskawki (o 8 p.p.) oraz czarna porzeczka (o 3 p.p.)

Na początku obecnego miesiąca odnotowano znaczny spadek spożycia borówek (o 14 p.p.). Spożycie aronii (16%) utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie od czerwca zeszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI