×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kradną nie tylko węgiel. Jabłka zniknęły z posesji

Autor: www.sadyogrody.pl/ policja.gov.pl 17 października 2022 10:29

Kradną nie tylko węgiel. Jabłka zniknęły z posesji Dochodzi do kradzieży jabłek / fot. shutterstock

Dwaj mieszkańcy gminy Garbów trafili do aresztu wprost z posesji w gminie Wąwolnica, gdzie zostali przyłapani na kradzieży węgla. Okazuje się, że nie tylko węgiel pada łupem złodziei.

Zatrzymani za próbę kradzieży węgla

Dyżurny puławskiej komendy został powiadomiony, że z niezamieszkałego domu na posesji w gminie Wąwolnica dwaj mężczyźni wynoszą węgiel i ładują go na przyczepkę samochodową. Zauważył ich właściciel sąsiedniej działki, na której mężczyźni zaparkowali swój samochód. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Posterunku Policji w Nałęczowie.

Funkcjonariusze zastali na posesji zgłaszającego oraz dwóch mężczyzn z gminy Garbów. Okazało się, że 39 i 44-latek ładowali na przyczepkę węgiel, który wynieśli ze starego znajdującego się na posesji. Najpierw spakowali węgiel do 28 worków, a następnie wywieźli taczką i umieścili go na przyczepce. W sumie spakowali blisko 800 kilogramów tego surowca za kwotę ponad 2600 złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Niewyjaśnione zniknięcie jabłek

Jak się okazało, kradzież węgla to nie jedyne zdarzenie zaistniałe w ostatnim czasie na tej posesji. Policjanci z Nalęczowa prowadzą też sprawę o wykroczenie polegające na kradzieży jabłek, do której doszło tam kilka dni wcześniej. Postępowanie wyjaśni czy i jaki związek mają mieszkańcy gminy Garbów ze zniknięciem owoców.

W sprawie kradzieży węgla, 39 i 44-latek usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI