×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kradli cebulę z pola. Zostali przyłapani

Autor: PAP 07 października 2022 12:38

Kradli cebulę z pola. Zostali przyłapani Ukradli ponad pół tony cebuli z pola pod Biłgorajem/ fot. shutterstock

Na gorącym uczynku policjanci złapali parę, która w nocy kradła cebulę z jednego z pól pod Biłgorajem (Lubelskie). W sumie chodzi o ponad pół tony warzyw. Właściciel pola oszacował straty na 2 tys. złotych. Teraz parze grozi do 5 lat więzienia.

Asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju poinformowała, że do kradzieży doszło w czwartek po godz. 21 na jednym z pól pomiędzy miejscowościami Tarnogród a Bukowiną. Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci pojechali na miejsce i na gorącym uczynku złapali dwie osoby, które kradły cebulę z pola.

Ukradli ponad pół tony cebuli z pola

"Była to para z powiatu biłgorajskiego, kobieta w wieku 56 lat i jej 59-letni partner. Policjanci szybko ustalili właściciela uprawy, mężczyzna po dotarciu na miejsce stwierdził, że od kilku dni ginie mu cebula i ta, która była przygotowana do wywiezienia z pola nie stanowi całości jego strat" - przekazała policjantka.

Na miejscu zabezpieczono 145 kilogramów skradzionej cebuli. Dodatkowo w miejscu zamieszkania pary znaleziono kolejne blisko 100 kilogramów. "Nie był to jednak koniec, ponieważ w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kolejne 24 worki wyłuskanej już cebuli, każdy po 15 kilogramów" - podała asp. Klimek.

W sumie policjanci znaleźli ponad pół tony skradzionych warzyw. Złodzieje najprawdopodobniej chcieli je sprzedawać na bazarze. Właściciel ocenił straty na ok. 2 tys. zł.

Za kradzież parze grozi im do 5 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI