Koniec wichur. Dzisiaj ostatni dzień bardzo silnego wiatru

Autor: PAP 21 lutego 2022 16:15

Koniec wichur. Dzisiaj ostatni dzień bardzo silnego wiatru We wtorek będzie mniej wietrznie i chłodniej/ fot. pixabay

W poniedziałkowe popołudnie w niektórych rejonach kraju będzie wciąż niebezpiecznie. Przez Polskę przechodzi kolejny niż - Antonia - zwany też Franklinem - powiedział PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Synoptyk IMGW powiedział, że w poniedziałek porywy wiatru w górach sięgną aż 130 km/h. W pozostałych regionach kraju też jest silny, a nawet bardzo silny do 70-90 km/h.

We wtorek mniej wietrznie i chłodniej

"Do wieczora powinien ucichnąć i choć najbliższy tydzień będzie wciąż wietrzny, to nie spodziewamy się wichur o niszczycielskiej sile" - powiedział PAP Szymon Ogórek.

Zapowiedział zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rozpogodzenia spodziewane są na zachodzie. Z kolei na południu kraju - deszcz i deszcz ze śniegiem.

"Możliwe są także burze z opadem małego gradu lub krupy śnieżnej" - dodał synoptyk IMGW. W górach może spaść nawet kilkanaście centymetrów śniegu.

Meteorolog odkreślił, że w całym kraju jeszcze dziś będą temperatury znacznie wyższe niż lutowa średnia.

"Temperatura wyniesie od 5 do 10 stopni, w górach od 2 do 5 stopni. Niestety, już we wtorek będzie średnio o cztery stopnie chłodniej" - powiedział PAP Szymon Ogórek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI