×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kolejny rolnik stracił pieniądze kupując ciągnik przez Internet

Autor: policja.gov.pl 29 marca 2023 14:22

Kolejny rolnik stracił pieniądze kupując ciągnik przez Internet Kolejny rolnik stracił pieniądze kupując ciągnik przez Internet/ fot.policja.gov.pl

Tym razem 37 latek znalazł w Internecie ofertę sprzedaży ciągnika marki Kubota i wpłacił zaliczkę. Mężczyzna przejechał 300 km aby odebrać ciągnik, na miejscu okazało się, że stracił pieniądze, czas i paliwo.

Fałszywych ofert sprzedaży ciągników rolniczych nie brakuje, a oszukanych w ten sposób rolników przybywa. Na komisariat policji zgłosił się 37 latek, który oznajmił, że został oszukany podczas transakcji internetowej. Z jego zawiadomienia wynikało, że w Internecie, na portalu ogłoszeniowym znalazł ofertę dotyczącą sprzedaży ciągnika rolniczego marki Kubota. Cena była atrakcyjna, dlatego też zainteresował się ofertą i telefonicznie skontaktował ze sprzedawcą.

Mieszkaniec Biłgoraju wpłacił zaliczkę w kwocie 400 złotych na wskazane przez oszusta konto i umówił się, że przyjedzie po odbiór ciągnika, który miał znajdować się pod podanym mu adresem.

Kiedy dwa dni później wraz ze znajomym pojechał po odbiór pojazdu pokonując prawie 300 kilometrów w jedną stronę, okazało się, że pod wskazanym adresem mieszka zupełnie ktoś inny. Kiedy próbował kontaktować się ze sprzedającym, ten nie odbierał telefonów.

Jest to kolejna, niestety udana próba wyłudzenia pieniędzy z kieszeni rolnika.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI