×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kolejne zatrucia pszczół w pasiekach pod Skierniewicami

Autor: farmer.pl 04 maja 2020 09:10

Kolejne zatrucia pszczół w pasiekach pod Skierniewicami Nieznany sprawca oblał trucizną 39 uli/ fot. pixabay

Nieznany sprawca oblał trucizną 39 uli, uśmiercając pszczele rodziny w dwóch pasiekach pod Skierniewicami. To kolejny atak na pszczelarzy w tej okolicy - informuje farmer.pl.

O zdarzeniu poinformowała Pasieka Słodka Natura, działająca od wielu lat we wsi Zaręby pod Skierniewicami (woj. łódzkie). Do ataku zwyrodnialca doszło prawdopodobnie w nocy z 29/30 kwietnia br. To już trzeci atak na pasieki w tej okolicy, tymczasem policja wciąż pozostaje bezradna.

„Są takie chwile gdy brakuje słów... Jedna z naszych stacjonarnych pasiek oraz pasieki kilku najbliższych pszczelarzy zostały celowo wytrute. Pszczoły trzymamy w tym miejscu już 5 lat i żyjemy w zgodzie z okolicznymi pszczelarzami. Ba! Pomagamy sobie nawzajem i nawet zaprosiliśmy naszego przyjaciela, aby postawił w tym miejscu pszczoły, bo miał u siebie słabe zbiory (jego pszczoły też zostały wytrute).” – czytamy we wspomnianym wpisie w mediach społecznościowych.

-Atak miał miejsce w jednej z sąsiednich wsi Osłuchów, gdzie stoi część naszych uli – mówi poszkodowany pszczelarz Andrzej Malewski. - Ule zostały oblane jakąś białą, cuchnącą cieczą, w wyniku czego pszczoły zostały wytrute. Stało się to prawdopodobnie w nocy, bo byłem tak poprzedniego dnia późnym popołudniem, i wszystko było w porządku. Nam zmarło 28 rodzin, a znajomemu 11. Policja pobrała próbki tej substancji oraz martwe owady do analizy, ale wyników badań jeszcze nie znamy.

Czytaj więcej w serwisie farmer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI