Kolejne oszustwo przy zakupie węgla. Na 17 tys. zł

Autor: PAP 21 czerwca 2022 11:19

Kolejne oszustwo przy zakupie węgla. Na 17 tys. zł Policja poszukuje oszusta, który otrzymał od 45-latka niemal 17 tys. zł zaliczki za zakupiony węgiel, ale opału nie dostarczył / fot. shutterstock

Policja poszukuje oszusta, który otrzymał od 45-latka niemal 17 tys. zł zaliczki za zakupiony węgiel, ale opału nie dostarczył – poinformowała we wtorek lubelska policja. Mundurowi apelują o rozwagę podczas zakupów.

Oszustwa przy zakupie opału 

Kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej przekazała, że w poniedziałek na komisariat w Terespolu zgłosił się 45-letni mieszkaniec powiatu bialskiego, który został oszukany przy zakupie opału.

Policja ustaliła, że za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych mężczyzna otrzymał ofertę zakupu 24 ton węgla. Na poczet zakupu przelał sprzedawcy niemal 17 tys. zł zaliczki.

"Otrzymał też wiadomość od sprzedającego, że gotówka dotarła, więc za kilka dni dotrze do niego zamówiony towar" - podała Salczyńska-Pyrchla. Dodała, że 45-latek zakupionego opału nie dostał, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Policjantka poinformowała, że mundurowi poszukują oszusta. Zaapelowała o rozwagę podczas zakupów przez internet i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

O kolejnym oszustwie przy zakupie węgla przeczytasz w artykule: Zamówiła węgiel przez internet. Straciła 4 tys. zł

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI