Kolejna noc z przymrozkami!

Autor: PAP 27 kwietnia 2022 19:44

Kolejna noc z przymrozkami! W dużej części kraju można spodziewać się przymrozków / fot. shutterstock

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. W dużej części kraju można spodziewać się przymrozków - poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami na Pomorzu, w centrum i na południu kraju wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Nad ranem lokalnie na północy i południu kraju mogą wystąpić krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Przymrozki - jakie spadki temperatur?

Temperatura minimalna od minus 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, ok. minus 1 st. na północnym zachodzie, w centrum i na południu kraju.

"Ten mróz będzie zależał od zaniku zachmurzenia w poszczególnych regionach Polski" - powiedziała Pacocha. Najcieplej tej nocy będzie na południowym wschodzie, do 5 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie wschodni i północno-wschodni, a w Tatrach porywisty do 60 km/h. W czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Wystąpią słabe, przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Spodziewane są słabe, przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, na Wybrzeżu i w rejonach podgórskich, w centrum ok. 13 stopni, do 18 stopni na południowym zachodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych. Wysoko w górach porywy wiatru osiągną do 70 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI