Kolejna mroźna noc! Temperatury spadną do -5 st. C

Autor: PAP / sadyogrody.pl 12 kwietnia 2022 19:06

Kolejna mroźna noc! Temperatury spadną do -5 st. C Na przeważającym obszarze prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -5°C /fot. unsplash.com

Przed nami kolejna mroźna noc. IMGW ostrzega przed przymrozkami, które w nocy z wtorku na środę mogą wystąpić w jedenastu województwach. Miejscami przewidywany spadek temperatury może wynieść nawet -3 st. C, natomiast przy gruncie temperatura może spaść nawet do -5 st. C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego oraz powiatów: koszalińskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, lubańskiego, lwóweckiego, karkonoskiego, złotoryjskiego, jaworskiego, świdnickiego, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego.

Na większości objętych prognozą terenów spadek temperatury w godzinach nocnych będzie mieścił się w przedziale od -3 do -2 st.C, a przy gruncie do -5 st.C.

Przeczytaj: Przymrozki oszczędziły francuskie uprawy brzoskwiń i moreli

W województwach małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim temperatura lokalnie może spaść do ok. -5 st.C.

Wydane przez IMGW ostrzeżenie zacznie obowiązywać ok. godz. 23 we wtorek i będzie trwało do ok. godz. 8 w środę rano.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować szkody materialne i możliwe zagrożenie zdrowia i życia.

Zobacz: Ostrzeżenie przed przymrozkami. Przy gruncie nawet do -5 st. C

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI