×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kiedy poprawa pogody?

Autor: PAP 19 listopada 2022 19:30

Kiedy poprawa pogody? Kiedy pogoda poprawi się?/ fot. shutterstock

W niedzielę mroźne powietrze zacznie powoli opuszczać Polskę. Jak powiedział PAP Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB, po kilku dniach mroźnych, od wtorku wróci typowa jesień z dodatnimi temperaturami w ciągu dnia.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę wpływ na pogodę nad Polską będzie miał jeszcze płytki niż z rejonu Zalewu Szczecińskiego, który ściąga do kraju chłodne powietrze znad Bałtyku. Stopniowo zimne masy powietrza arktycznego będą przenosiły się na północ i w pierwszych dniach tygodnia w dzień powrócą dodatnie temperatury.

Atak zimy 2022

"Po chwilowym ataku zimy, w niedzielę pogoda zacznie się poprawiać. Pogodnie będzie w południowo-zachodniej Polsce i w centrum. Na północy i północnym zachodzie zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Miejscami, w północnej połowie kraju, możliwe są opady śniegu. W zachodniej i centralnej części Pomorza, na Kujawach i na północy Wielkopolski możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Na krańcach południowych i południowo-wschodnich będą to już zdecydowanie słabsze opady" - powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

Na północnym wschodzie temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 do minus 1 stopnia Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju od zera do plus trzech stopni. Wiatr będzie słaby, na północy kraju okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI