×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Japonia: wiśnie zakwitły niespodziewanie wcześnie za sprawą ekstremalnej pogody

Autor: TVN Meteo 19 października 2018 10:30

Japonia: wiśnie zakwitły niespodziewanie wcześnie za sprawą ekstremalnej pogody fot. shutterstock.com

Japonię nawiedziły dwa potężne tajfuny, które spowodowały duże zniszczenia. Burze przyczyniły się także do niezwykłego zjawiska - wiśnie zakwitły wiele miesięcy wcześniej - podaje TVN Meteo.

Japoński portal Weather News informuje, że zauważono już około 350 kwitnących drzew. To zjawisko zaskoczyło między innymi mieszkańców okręgu Meguro w Tokio. To jedno z najpopularniejszych miejsc, do którego każdej wiosny przyjeżdżają turyści, chcący podziwiać kwiaty.

Cytowana przez Reutersa Mikako Mori, która mieszka w tym regionie od ponad 50 lat, twierdzi, że kwiaty wiśni nigdy nie rozwinęły się tak szybko.

Dlaczego jednak tak się stało? Arborysta Hiroyuki Wada - nazywany również chirurgiem drzew - powiedział w rozmowie z japońską telewizją NHK, że winowajcą jest ekstremalna pogoda, która atakowała Japonię przez ostatnie miesiące. Przede wszystkim dotyczy to tajfunów, które wyrządziły na tym terenie ogromne szkody.

Liście wiśni uwalniają hormon, który zapobiega kwitnieniu tych drzew. Jednak ze względu na gwałtowną pogodę wiśnie straciły dużą część liści. Co za tym idzie nic nie mogło powstrzymać ich przed kwitnieniem. Ta sytuacja w połączeniu z wyższą temperaturą po burzach doprowadziła do wcześniejszego pojawienia się kwiatów.

Czytaj więcej: TVN Meteo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI