Japonia: Dwa melony sprzedane za 91,5 tys. zł

Autor: PAP 24 maja 2021 09:26

Japonia: Dwa melony sprzedane za 91,5 tys. zł W ubiegłym roku cena melonów Yubari wynosiła "zaledwie" 120 tys. jenów (4 tys. zł) / fot. shuttertsock

Za 2,7 mln jenów (91,5 tys. zł) sprzedano w poniedziałek dwa melony klasy premium podczas licytacji na wyspie Hokkaido w Japonii – podała agencja prasowa Kyodo. Odmiana melonów pochodząca z miasteczka Yubari w pobliżu Sapporo uznawana jest za jeden z najdroższych owoców świata.

Tegoroczna cena melonów jest 23 razy wyższa niż przed rokiem, ale nie pobiła rekordu sprzed dwóch lat, gdy parę tych owoców zlicytowano na Hokkaido za 5 mln jenów (169,4 tys. zł). Kupcy często używają zwycięstwa na licytacji do celów reklamowych.

W ubiegłym roku cena melonów Yubari była jednak znacznie niższa i wynosiła "zaledwie" 120 tys. jenów (4 tys. zł) - przypomina Kyodo, oceniając to jako odzwierciedlenie negatywnego wpływu pandemii koronawirusa na gospodarkę.

W tym roku licytację wygrała lokalna firma wytwarzająca pokarm dla niemowląt, Hokkaido Products Ltd. "Licytowałem w nadziei na zachęcenie rolników" - powiedział dziennikarzom prezes firmy Iori Kage.

Firma zamierza rozdać zakupione melony za darmo 10 rodzinom za pośrednictwem sieci społecznościowej - przekazało Kyodo.

Według zrzeszenia rolniczego z Yubari 102 tamtejszych rolników zamierza w tym roku sprzedać 3675 ton melonów wartych około 2,16 mld jenów (73,2 mln zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI