×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jaki zdrowy prezent podarować Dziadkom w ich święto?

Autor: SadyOgrody.pl 08 stycznia 2023 19:07

Jaki zdrowy prezent podarować Dziadkom w ich święto? Każda okazja jest dobra do tego, aby podarować najbliższym porcję zdrowia w prezencie. Mogą to być tradycyjne owoce i warzyw zapakowane w nietuzinkowy sposób ale nie tylko. / fot. shutterstock

Kwiaty, czekoladki czy drobne upominki są zwykle najłatwiej dostępnym prezentem dla naszych najbliższych. Jednak możemy  podarować im "porcję" zdrowia w postaci przetworów owocowo-warzywnych, soków czy miodów.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka - co zdrowego podarować dziadkom? 

Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka jest okazją do poszukiwania ciekawych prezentów. Jednak tak naprawdę każda okazja jest dobra do tego, aby podarować najbliższym porcję zdrowia w prezencie. Mogą to być tradycyjne owoce i warzyw zapakowane w nietuzinkowy sposób ale nie tylko. W internecie można zleźć wiele ciekawych rozwiązań. Są to na przykład owocowe bukiety, czy owocowe bądź warzywne boxy prezentowe. 

Zdrowy prezent - przetwory owocowo-warzywne od lokalnych producentów 

Doskonałym prezentem dla najbliższych będą przetwory owocowo-warzywne. Będzie to nie tylko zdrowy prezent z pewnego źródła ale również wsparcie lokalnych producentów, którzy w dobie wysokiej inflacji i kosztów produkcji szczególnie go potrzebują. Producenci owoców i warzyw często pod postacią rolniczego handlu detalicznego produkują zdrowe dżemy, soki, syropy, owoce liofilizowane czy kiszone warzywa. Często również można zakupić specjalne prezentowe boxy. 

Zarówno na lokalnych rynkach, jak prosto od producentów można kupić również zdrowe tłoczone soki, syropy czy też zakwasy - z buraków, kiszonej kapusty czy kiszonych ogórków. 

Zdrowy prezent - miody na zdrowie z lokalnych pasiek

Dobrym pomysłem na prezent będą również miody tradycyjne i smakowe. Miody wzmacniają organizm i mają dobroczynne działanie na nerwy, serce, mózg. W szerokim asortymencie znaleźć można miody z borówkami, żurawiną, jeżyną, pigwą i wiele innych. 

Świeże owoce i warzywa, przetwory, soki czy miody z pewnością nie tylko ucieszą obdarowanego ale również wpłyną na pozytywnie na jego zdrowie oraz będą dopełnieniem życzeń. Ponadto wsparcie małych lokalnych biznesów, przetwórców i rolników wpłynie pozytywnie na ich rozwój. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI