Jaka prognoza pogody na 23 grudnia ?

Autor: PAP 23 grudnia 2021 08:08

Jaka prognoza pogody na 23 grudnia ? Jaka prognoza pogody na 23 grudnia ? / fot. shutterstock.com

W czwartek zachmurzenie duże, początkowo na wschodzie i południu z większymi przejaśnieniami.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północna oraz północno-zachodnia Europa znajdzie się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Atlantykiem i Finlandią oraz związanych z nimi frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem rozległego wyżu. Południowo-wschodnia Polska pozostanie pod wpływem wspomnianego wyżu, w zimnym powietrzu pochodzenia arktycznego, natomiast na zachodzie kraju zacznie zaznaczać się wpływ zatoki niżu znad Atlantyku, z wtórnym ośrodkiem nad Morzem Północnym. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Jak pogoda będzie w czwartek 23 grudnia ?

W czwartek zachmurzenie duże, początkowo na wschodzie i południu z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na północy, a po południu także na zachodzie, opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm.

Temperatura maksymalna od -5 st. na północnym wschodzie do 0 st., 1 st. na zachodzie i wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat od -6 st. do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich po południu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zamiecie śnieżne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI