Trwają zbiory jabłek. Niestety w tym roku aura nie sprzyja pracy przy zbiorach. Czy w najbliższych dniach pogoda ulegnie poprawie?

Polska będzie w zasięgu słabego wyżu z centrum nad Karpatami. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Pogoda na 23 września

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami na zachodzie małe. Rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Miejscami we wschodniej połowie kraju oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Żuławach słabe przelotne opady deszczu; w Karpatach powyżej 1600 m n.p.m. słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 12 st. C na południowym wschodzie do 17 st. C na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 8 st. C do 11 st. C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych i zachodnich. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na północnym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od -1 st. C, 0 st. C lokalnie w dolinach karpackich i 1 st. C na Suwalszczyźnie (tu spadki temperatury przy gruncie do około -2 st. C) do 7 st. C na zachodzie i w centrum kraju oraz około 10 st. C nad morzem. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami na północy i północnym wschodzie duże z przelotnym deszczem. Rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 12 st. C, 13 st. C na wschodzie i w dolinach karpackich do 18 st. C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych.