Jaka pogoda na Mikołajki 6 grudnia?

Autor: PAP 05 grudnia 2022 10:17

Jaka pogoda na Mikołajki 6 grudnia? Co nas czeka w pogodzie na Mikołajki 6 grudnia?/ fot. shutterstock

W Mikołajki spadnie śnieg, ale tylko w górach. Pokrywa śnieżna wzrośnie w Tatrach i Sudetach nawet o 10 cm. Na pozostałym obszarze deszcz i deszcz ze śniegiem – wynika z tygodniowej prognozy przekazanej w poniedziałek przez IMGW.

Zgodnie z zapowiedziami IMGW początek tygodnia przyniesie pochmurne dni z opadami głównie deszczu i deszczu ze śniegiem. Na północy kraju nadal mogą pojawiać się opady marznące. "Od czwartku prognozujemy mniej opadów i więcej słońca. W nadchodzącym tygodniu nie prognozujemy gwałtownych zmian w pogodzie" - czytamy w komunikacie instytutu.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i południowym zachodzie. Na północy i północnym wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w opady deszczu, lokalnie opady deszczu marznącego powodującego gołoledź. Poza tym słabe opady deszczu.

Rano będą gdzieniegdzie utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od minus 2 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st.C. w centrum i 8 st.C. na Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie. Wiatr umiarkowany, na południowym wschodzie okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

Pogoda na Mikołajki - 6 grudnia 2022

We wtorek zachmurzenie na ogół duże. Opady deszczu, przechodzące od północnego zachodu w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Początkowo na północnym wschodzie możliwy marznący deszcz, powodujący gołoledź.

Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. W górach opady śniegu, możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 10 cm w Tatrach i Sudetach. Temperatura maksymalna od 1 st.C. na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 5 st.C. miejscami na południu i nad morzem. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych.

Noce z lekkim mrozem na północy kraju i lekko dodatnią temperaturą na południu.

W środę nadal dużo chmur, opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 st.C. na północy do 4 st.C. w pasie od Śląska po Podkarpacie i na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni.

W czwartek i piątek mniej chmur i mniej opadów, zwłaszcza na zachodzie Polski. Chłodniej na północy, ok. 1 st.C., cieplej na południu kraju, do 5 st.C. Noce z niewielkim mrozem, tylko na Suwalszczyźnie i w dolinach górskich ok. minus 5 st.C.

W sobotę więcej opadów, na zachodzie i południu głównie śniegu, na wschodzie deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 st.C. na południowym zachodzie do 4 st.C. nad morzem i 7 st.C. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W niedzielę jest nadzieja na więcej słońca, jedynie nad morzem i na Podkarpaciu przelotny śnieg. Niestety może być nieco chłodniej, w nocy mroźno, do minus 7 st.C., w dzień od minus 2 st.C. do 1 st.C. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI