×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jaka pogoda będzie w piątek 23 grudnia 2022?

Autor: PAP 23 grudnia 2022 10:05

Jaka pogoda będzie w piątek 23 grudnia 2022? Jak pogoda będzie w piątek 23 grudnia 2022? / fot.shutterstock.com

W piątek wciąż przeważać będą chmury z opadami deszczu, w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, a w Tatrach śniegu - powiedział PAP synoptyk IMGW Kamil Walczak. Najcieplej będzie wciąż na południowym zachodzie kraju.

Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz IMGW zaznaczył, że jeszcze w piątek rano, głównie na północnym wschodzie, mogą się utrzymywać mgły. Powinny zaniknąć w godzinach okołopołudniowych.

Jak pogoda będzie w piątek 23 grudnia 2022?

Będzie pochmurnie z opadami deszczu, w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, a w Tatrach śniegu.

"Temperatura w najcieplejszym momencie dnia będzie bardzo zbliżona do wartości z czwartku. Od 2 stopni na północnym wschodzie, ok. 6 w centrum, do 9 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju" - przekazał Walczak.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Nad morzem nadal dość silny i porywisty. Porywy nie powinny przekraczać 50 km/h, jednak na Przedgórzu Sudeckim po południu mogą osiągać wartości do ok. 60 km/h. W szczytowych partiach gór nadal wietrznie, nieprzyjemnie. Porywy wiatru dochodzić będą do 100 km/h w Sudetach, w Tatrach ok. 75 km/h.

Noc z piątku na sobotę nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Będzie dużo chmur, ale już można spodziewać się więcej przejaśnień, głównie na północnym zachodzie kraju. Tam też najmniej opadów deszczu. Jeśli się pojawią, to będą symboliczne.

"Najwięcej deszczu będzie natomiast na południu i południowym zachodzie. Tam do 8-10 litrów wody na m kw. Na północnym wschodzie, ale także na obszarach podgórskich Karpat i w samych Karpatach, możliwe są opady deszczu ze śniegiem, lokalnie samego śniegu. To będą słabe opady. W szczytowych partiach Karpat i Bieszczad może przybyć do 5 cm świeżego śniegu" - przekazał Walczak.

Najniższa temperatura będzie na północnym wschodzie. "Tam spadnie poniżej zera, do minus 1 stopnia, w związku z tym po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lokalnie może być ślisko. Najcieplejszy nadal będzie południowy zachód. Tam do 5 stopni Celsjusza" - powiedział synoptyk IMGW.

Wiatr na przeważającym obszarze kraju będzie słaby. Jedynie na południu i południowym zachodzie umiarkowany. Chwilami dość silny, w porywach do 65 km/h.

Wigilia ma być na plusie. Nadal najchłodniej będzie na północnym wschodzie Polski. Tam 1-2 st. C, w centrum kraju ma być ok. 5-6 stopni, a najcieplej na południowym zachodzie, do 9 stopni Celsjusza. Tam też będzie najbardziej wietrznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI