×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jaka będzie zima 2022/23? Kiedy spadnie śnieg?

Autor: www.sadyogrody.pl/PAP 13 listopada 2022 12:52

Jaka będzie zima 2022/23? Kiedy spadnie śnieg? Zima 2022/23 już nadchodzi. Jaka będzie i kiedy spadnie śnieg?/ fot.shutterstock.com

Tegoroczna zima zbliża się wielkimi krokami. Kiedy spadnie śnieg i jaka będzie zima 2022/23? Synoptycy są niemal pewni, że pierwszy atak chłodu nadejdzie już w czwartek.

Zarówno średnie miesięczne temperatury powietrza, jak i miesięczne sumy opadów atmosferycznych zimą w całym kraju powinny kształtować się w zakresie normy wieloletniej - przekazał IMGW w eksperymentalnej długoterminowej prognozie. 

"Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na grudzień 2022 r. - marzec 2023 r." wskazuje, że pogoda w miesiącach zimowych będzie podobna do tej z ubiegłych lat.

Jak będzie zima 2022/2023?

W grudniu najzimniej ma być w Zakopanym. Średnia temperatura ma być ujemna, nawet do minus 3 stopni Celsjusza. Mrozu nie muszą się obawiać mieszkańcy zachodniej Polski. W Szczecinie średnia może wynieść nawet 3 stopnie na plusie.

W styczniu temperatury też mają się mieścić w zakresie średniej z trzydziestu lat (1991-2020). Wyższe niż zazwyczaj są jednak prognozowane opady w północnej Polsce. W Koszalinie może to oznaczać od 6 cm na metr kwadratowy. Także w Gdańsku, gdzie zazwyczaj opady są niższe niż w innych miastach, ma porządnie popadać.

Luty ponoć niczym nas nie zaskoczy. Polskim "biegunem zimna" mają pozostać Suwałki, a szczecinianie mogą się spodziewać lekko dodatnich temperatur. Prawdziwym zaskoczeniem ma być dopiero marzec. IMGW prognozuje, że atmosferyczna wiosna wyprzedzi kalendarzową i w całym kraju będzie cieplej niż zwykle, choć deszczowo.

Zima 2022/23. Kiedy pierwszy śnieg?

Na pierwszy atak zimy musimy być przygotowani już w połowie tygodnia.

"Od czwartku zmiana pogody, będzie więcej słońca, ale chłodno. Temperatura spadnie poniżej zera i na północy kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg" - informuje IMGW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI