Polska będzie w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, a na południowym wschodzie zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu polarnym morskim.

Pogoda na 29 września 2022

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem, początkowo śniegu. Na wybrzeżu możliwe burze. Na południowym wschodzie kraju prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Bez opadów na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Rano na południowym zachodzie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C, w rejonach podgórskich około 10 st. C. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy w południowej połowie kraju zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu, wysoko w górach także deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, nad morzem możliwe słabe przelotne opady deszczu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 2 st. C na Podlasiu do 10 st. C w Małopolsce, na Podkarpaciu i nad morzem. Wiatr słaby, zmienny; wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu. Na południu kraju okresami opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Bez opadów na Pomorzu, na północny Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej oraz na Suwalszczyźnie. Na wschodzie kraju rano miejscami mgły ograniczające widzialność od 200 m. Temperatura maksymalna od 11 st. C od 16 st. C, w rejonach podgórskich od 9 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby, zmienny; wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny (od 45 km/h do 55 km/h), w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano zanikające mgły. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.