Jagodowe Mistrzostwa Świata 2022 w Piłce Nożnej. Kto zwyciężył?

Autor: www.sadyogrody.pl 22 września 2022 14:21

Jagodowe Mistrzostwa Świata 2022 w Piłce Nożnej. Kto zwyciężył? 18 września na błoniach PGE Narodowego odbyły się III Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej/ fot. materiały prasowe

18 września na błoniach PGE Narodowego odbyły się III Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Zwycięzcą turniej jest drużyna polskich producentów truskawek, którą stworzyli zawodnicy z trzech najważniejszych regionów upraw: Czerwińska nad Wisłą, regionu Grójecko-Wareckiego i Lubelszczyzny.

Drugie miejsce drugie zajęli polscy plantatorzy borówek, trzecie – malin, czwarte – czarnej porzeczki. Turniej promuje owoce jagodowe, integrację branży i aktywny styl życia. Wśród dopingujących rodziny plantatorów i uczestnicy sportowo-rodzinnego pikniku z okazji Narodowego Dnia Sportu.

Jagodowe Mistrzów Świata 2022

Tytuł zdobyła drużyna plantatorów truskawek (3 mecze, 3 zwycięstwa, bilans bramkowy 9:1).

Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny borówek (2. miejsce), malin (3. miejsce) i czarnej porzeczki. Oto wyniki rozegranych meczy:
Maliny – Borówki 3:1
Truskawki – Porzeczki 4:0
Borówki – Porzeczki 2:0
Maliny – Truskawki 0:3
Truskawki – Borówki 4:0
Porzeczki – Maliny 0:5

W skład drużyny borówkowej weszli producenci z kilku regionów. Drużynę zorganizowały Natalia Wasiak, Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk i Dominika Kozarzewska, szefowe Fundacji Promocji Polskiej Borówki. W drużynie borówkowej zagrały panie. Było to historyczne wydarzenie.

Drużynę broniących tytuł plantatorów malin wystawiła Lubelszczyzna. To największy na świecie region produkcji, z którego pochodzi 75% krajowych zbiorów malin. Liderem od lat budującym malinową drużynę jest Horti Team i dr Paweł Krawiec, producent i promotor owoców jagodowych.

Reprezentację „porzeczek” wystawiło Polskie Stowarzyszenie Plantatorów Porzeczek. Jej liderami są Zbigniew Chołyk, członek Core Team i lider zespołu ds. promocji postaw, oraz dr Piotr Baryła - Prezes PSPP, Katedra Sadownictwa i Szkółkarstwa UP w Lublinie.

- Super impreza łącząca ideę sportowej rywalizacji z promocją owoców jagodowych. Wszystkie drużyny jagodowe reprezentują wysoki poziom. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim polskim finalistom - mówi dr hab. Zbigniew Jarosz, dyrektor Instytutu Produkcji Ogrodniczej UP w Lublinie, Doradca Jagodowy i jeden z liderów zwycięskiej drużyny.

- Bardzo cieszymy się ze srebrnych medali i poprawienia wyniku drużyny borówek z poprzednich Jagodowych Mistrzostw Świata. Tak naprawdę najważniejsza jest promocja spożycia owoców i integracja branży - powiedziała Dominika Kozarzewska, prezes Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”, członek zarządu Fundacji Promocji Polskiej Borówki i jedna z menedżerek zespołu borówek.

Mistrzostwa rozgrywane są od 2018 roku. Pierwszy turniej rozegrano 15 czerwca w Nowej Wsi, w gminie Warka. Drugi 14 czerwca 2019 roku na boiskach przy Arenie Lublin. O tytuł walczyli plantatorzy borówek, malin, truskawek i porzeczek - owoców, w produkcji których należymy do światowej elity.

Organizatorem I Jagodowych Mistrzostwa Świata była Fundacja Promocji Polskiej Borówki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI