×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW z ostrzeżeniem hydrologicznym dla Pilicy w rejonie Białobrzegów

Autor: PAP 12 lutego 2021 09:10

IMGW z ostrzeżeniem hydrologicznym dla Pilicy w rejonie Białobrzegów Ostrzeżenie hydrologiczne dla Pilicy w rejonie Białobrzegów; fot. shutterstock.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenie hydrologiczne - trzeciego stopnia dla Pilicy w rejonie Białobrzegów (mazowieckie), po alertach dotyczących Wisły w rejonie Kępy Polskiej (mazowieckie) i obszaru Dolnej Odry (zachodniopomorskie).

"Na Pilicy w rejonie Białobrzegów występuje gwałtowny wzrost stanu wody spowodowany piętrzeniem lodowym" - wskazał IMGW. W ciągu najbliższych godzin możliwy jest dalszy wzrost poziomu wody w strefie powyżej stanu alarmowego.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia dla tego obszaru obowiązuje do godziny 14. w piątek.

To kolejny alert wydany przez IMGW w związku z rozwojem zjawisk lodowych na rzekach. Ostrzeżenie trzeciego stopnia dotyczy już Wisły w rejonie Kępy Polskiej (mazowieckie), a ostrzeżenie drugiego stopnia - obszaru Dolnej Odry (zachodniopomorskie).

Alert drugiego stopnia - "wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych" - jest wydawany, gdy wody układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych. Z kolei ostrzeżenie trzeciego stopnia - "wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych" - gdy wody są się w strefie powyżej stanów alarmowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI