Alerty 3. stopnia wydano dla centralnej części woj. małopolskiego i niektórych powiatów woj. śląskiego. Według IMGW, intensywne opady deszczu będą powodować tam lokalnie gwałtowne wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Jak wskazano punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów mogą zostać przekroczone stany alarmowe, a w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić podtopienia.

Z kolei ostrzeżenia 2. stopnia obowiązują dla województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, wschodniej części Opolszczyzny i w zlewni Supraśli na Podlasiu. Na tych terenach prognozowane są intensywne opady deszczu powodujące wzrosty poziomu wody, które mogą doprowadzić do przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych. Tam też synoptycy nie wykluczają podtopień.

Meteorolodzy wydali też alerty 1. stopnia dla województw: mazowieckiego, łódzkiego podlaskiego, wschodniej części Warmii i Mazur, niektórych powiat Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Według IMGW w obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i podtopienia. Lokalnie możliwe wzrosty do strefy stanów ostrzegawczych.