IMGW: wtorek pochmurny, na zachodzie od 20 stopni

Autor: PAP 31 sierpnia 2021 14:32

IMGW: wtorek pochmurny, na zachodzie od 20 stopni We wtorek w całym kraju duże zachmurzenie / fot. pixabay

We wtorek, w całym kraju będzie zachmurzenie duże. Wystąpią też opady deszczu - poinformował PAP synoptyk meteorolog Jakub Gawron z IMGW.

Suma opadów wyniesie około 20 litrów, a w centralnej i południowej Polsce miejscami nawet do 30-45 litrów na mkw. Najwięcej opadów wystąpi w rejonie województwa śląskiego i małopolskiego. "Tam właśnie suma opadów wyniesie 40-45 litrów wody na mkw." - prognozuje synoptyk.

We wschodniej połowie kraju spodziewane są burze, podczas których porywy wiatru mogą osiągnąć 60 km/h. Strefa intensywnych opadów rozciągać się będzie od północy województwa podlaskiego, przez Warmię, Mazury, Kujawy, część Mazowsza, centralnej Polski, aż po południe kraju, począwszy od województwa dolnośląskiego, aż po Małopolskę i częściowo Podkarpacie. "Tak więc znaczny obszar kraju będzie objęty tymi opadami" - zaznaczył synoptyk.

Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15 stopni Celsjusza na krańcach południowych, do 20 stopni miejscami na zachodzie.

Wiatr we wschodniej połowie kraju będzie na ogół słaby; w zachodniej - umiarkowany, okresami dość silny i miejscami porywisty - na Wybrzeżu do około 60 km/h.

Już od środy pogoda zacznie się zmieniać. Niż, który kształtuje pogodę, odsunie się na wschód od Polski i stopniowo od zachodu Polska zacznie dostawać się pod wpływ klina wyżowego. To spowoduje, że zaczną pojawiać się przejaśnienia i zacznie się robić cieplej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI