IMGW: wieczorem przelotne deszcze i burze, ciepła noc

Autor: PAP 10 sierpnia 2021 15:22

IMGW: wieczorem przelotne deszcze i burze, ciepła noc Od wtorkowego popołudnia w kraju można spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz./fot. unsplash.com

We wtorek wieczorem spodziewać się można burz i przelotnych opadów deszczu, głównie na wschodzie kraju. Noc będzie ciepła, lokalnie popada i zagrzmi - prognozuje synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego powiedział PAP, że od wtorkowego popołudnia w kraju można spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz.

Wieczorem przelotne deszcze i burze, ciepła noc

"Wieczorem ta strefa obejmie głównie wschodnią połowę kraju. Tam tych zjawisk będzie najwięcej" - wyjaśnił Ogórek. W tych województwach miejscami spaść może do 30 mm deszczu, porywy wiatru osiągać będą do 80 km/h.

Na pozostałym obszarze będzie spokojniej, choć lokalnie również przelotnie popada i zagrzmi, zwłaszcza na krańcach zachodnich i północnych.

Termometry według IMGW wieczorem wskazywać będą ok. 17-20 stopni w centrum i na północnym zachodzie kraju i 23-27 stopni na południu i wschodzie.

Noc będzie ciepła. Spodziewać się można dwucyfrowych wartości temperatury. Najchłodniej będzie na północy, m.in. na Pomorzu, ok. 11 stopni. Najcieplej zaś na południowym wschodzie, gdzie w najchłodniejszym momencie temperatura nie spadnie poniżej 17 stopni.

W nocy burze i opady będą stopniowo zanikać, ale lokalnie mogą wystąpić w różnych miejscach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI