×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: We wtorek w nocy przymrozki do -3 st. C

Autor: PAP 16 listopada 2021 14:46

IMGW: We wtorek w nocy przymrozki do -3 st. C IMGW: We wtorek wieczorem przymrozki do -3 st. C/ fot.unsplash

W nocy na południu kraju można spodziewać się ujemnych temperatur do -3 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie i nad morzem - około 4-5 stopni - powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

We wtorkowe popołudnie na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie całkowite albo duże. Jedynie na południu, szczególnie na Opolszczyźnie, częściowo w Małopolsce i Podkarpaciu oraz na południu Lubelszczyzny gdzieniegdzie zrobi się bardziej słonecznie. Wysoko w górach zachmurzenie będzie małe.

"Do wieczora w północnej i centralnej części Polski, gdzie niebo jest całkowicie zachmurzone będą występowały opady mżawki" - przekazała synoptyk.

Jaka temperatura w ciągu dnia?

Temperatura maksymalna wyniesie od 4 do 11 stopni Celsjusza. Najchłodniej około 4-5 stopni będzie na Suwalszczyźnie, na przeważającym obszarze kraju 7-8 stopni, najcieplej do 10 stopni na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, a około 11 na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. "Czyli w miejscach, gdzie będzie najdłużej świeciło słońce" - zaznaczyła Ewa Łapińska.

Spodziewany jest raczej słaby wiatr, będzie się utrzymywała mglista aura.

Wieczorem nadal będzie zachmurzenie duże albo całkowite. Na południu kraju, tam gdzie w ciągu dnia było dość słonecznie, wieczorem może być już sporo chmur. "Zachmurzenie stopniowo będzie się zwiększało, choć nie wszędzie" - podała synoptyk i dodała, że "to będzie taka loteria, bo będą miejsca, gdzie zachmurzenie będzie małe, ale nie jesteśmy tego w stanie dokładnie przewidzieć".

W nocy będzie mglisto, pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200-300 metrów. "Możemy ich się spodziewać wszędzie" - dodała Łapińska. Mogą też pojawić się opady mżawki i to też bardzo lokalnie. "Jak chmura będzie bardziej gęsta i bardziej się obniży, to tam mżawka może się pojawić" - wyjaśniła synoptyk.

Jak prognozuje synoptyk IMGW, w nocy minimalne temperatury mogą być ujemne, nawet do -3 stopni Celsjusza. Tak będzie na południu Podkarpacia i południowym wschodzie Lubelszczyzny. -1 stopień będzie w województwie świętokrzyskim i podkarpackim oraz na części Podlasia. Najcieplej będzie na zachodzie i nad morzem, tam około 4-5 stopni Celsjusza vjb6pom .

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI