×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: we wtorek opady deszczu, możliwy deszcz ze śniegiem

Autor: PAP 23 listopada 2021 09:45

IMGW: we wtorek opady deszczu, możliwy deszcz ze śniegiem We wtorek intensywne opady deszczu i deszczu ze śniegiem/ fot. pixabay

We wtorek intensywne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Rano może być ślisko. Najcieplej na Zamojszczyźnie, najchłodniej na Suwalszczyźnie. W nocy możliwe mżawki na północnym i południowym wschodzie - poinformowała PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

IMGW prognozuje, że wtorek będzie pochmurny. Rano przewidywane są intensywne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. "W głębi kraju temperatura będzie się wahać od 0 do -3 stopni, najcieplej będzie na Zamojszczyźnie i miejscami na Podkarpaciu, najchłodniej na Suwalszczyźnie" - przekazała Małgorzata Tomczuk. Synoptyk przewiduje też, że "rano powinno być ślisko".

Wtorkowe popołudnie przyniesie opady. "Deszcz ze śniegiem spadnie na krańcach północnych, a także w regionie Mazur, na Suwalszczyźnie i w górach. Temperatura wzrośnie i wyniesie od 2-3 stopni na wschodzie, 4-5 w centrum, 6-7 w zachodniej części kraju, do 7-8 stopni na Pomorzu Zachodnim i 9 stopni nad morzem" - powiedziała synoptyk IMGW. Wieczorem nie dojdzie do istotnych zmian w pogodzie. "Na wschodzie kraju może spaść deszcz" - dodała.

We wtorek w nocy synoptyk IMGW prognozuje słabe opady deszczu. "Możliwe mżawki są na północnym wschodzie oraz południowym wschodzie. W rejonach podgórskich przewidywane opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna na Suwalszczyźnie wyniesie -2 st. oraz od 3 do 4 stopni w centrum kraju" - przekazała Małgorzata Tomczuk. "Najcieplej powinno być na Wybrzeżu, gdzie temperatura będzie się wahać od 4 do 6 stopni. "Na Podlasiu możliwe przejaśnienia" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI